MATUZALEM KRÉM

MATUZALEM KRÉM

KREM

Nový produkt

Krém (50 ml)


Kosmetický přípravek s vysokým obsahem flavonoidů, které zpomalují stárnutí buněk, pokožku zpevňují, vyhlazují a chrání.


Více detailů

650 Kčvčetně DPH

Skladem > 5 ks

- +

 
Více informací

Flavonoidy se silným antioxidačním účinkem jsou katechiny, obsažený v extraktu z čajovníku. Jejich antioxidační účinek je jednak přímý a to tak, že kyslíkový radikál se přímo naváže na molekulu flavonoidu a vytvoří s ní stabilní komplex, čímž se deaktivuje. Flavonoidy vychytávají také molekuly oxidu dusnatého, který je ve vyšších koncentracích rovněž toxický.


Dále mají flavonoidy protizánětlivé účinky, tlumí tedy zánět, který může poškozovat kožní struktury. Intenzivně jsou studovány protinádorové účinky, které spočívají v ochraně před kyslíkovými radikály, v kontrole správného dělení buněk a zabránění šíření nádorových buněk tkáněmi a krevním oběhem (tzv. metastazování). V neposlední řadě mají flavonoidy protibakteriální a protivirové účinky, jsou tedy schopné chránit buňky před napadením ze strany mikroorganismů.


Aplikace krému na kůži přináší lokální ochranné účinky. Flavonoidy se dostávají do buněk vrchních vrstev kůže, kde opět realizují zejména zhášení kyslíkových radikálů a mají protizánětlivé účinky.


 
Možnosti použití

Flavonoidy jsou studovány v souvislosti s ochranou kůže před následujícími procesy: 

Stárnutí kůže (tzv. fotoaging) 
Kůže je vystavena intenzivnímu ultrafialovému záření, které přeměňuje běžné chemické molekuly na kyslíkové radikály. Intenzivně je studováno, zda pravidelná aplikace ochranné vrstvy flavonoidů nemůže zpomalovat stárnutí pokožky. Ultrafialové záření totiž v kůži poškozuje také kolagenová a elastinová vlákna, kůže ztrácí vláčnost a pružnost a dochází k vysychání a tvorbě vrásek. 

Kožní záněty 
Flavonoidy mají prokazatelně protizánětlivé účinky ve tkáních. Se vznikem a šířením zánětu souvisí produkce kyslíkových radikálů, které jsou zhášeny právě flavonoidy. Flavonoidy také ovlivňují některé specifické enzymy, které se na vzniku zánětu podílejí. Tlumení zánětu flavonoidy má příznivé účinky, brání poškození tkání a normalizují funkce imunitního systému.

Nádorové bujení 
Protinádorové účinky flavonoidů jsou rozmanité, od zhášení kyslíkových radikálů, přes ovlivnění tzv. buněčné smrti až po zabránění šíření zhoubných buněk organismem. Velmi perspektivní je pro flavonoidy oblast primární prevence vzniku maligního bujení, která je také intenzivně studována. Tímto přístupem by bylo možné zabránit, aby nádory v těle vůbec vznikaly. Kůže je vystavena intenzivnímu ultrafialovému záření, které přeměňuje běžné chemické molekuly na kyslíkové radikály. Flavonoidy při místní aplikaci mohou bránit před vznikem nádorových buněk. Nádory kůže, zejména tzv. maligní melanom, jsou velmi agresivní typy zhoubných nádorů, které se velmi rychle šíří. 

Infekce 
Flavonoidy mají protibakteriální a protivirové účinky, což odpovídá jejich původním funkcím v rostlinách, kde brání před invazemi cizorodých mikroorganismů. Katechiny, které patří chemicky k flavonoidům jsou schopny zabránit množení virů. Viry napadají lidské buňky, dostávají se do jejich nitra a následně se v nich množí, šíří se dál a buňky tímto procesem umírají. Podle aktuálních výzkumů jsou katechiny schopny toto množení virů v lidských buňkách zastavit a tím i zamezit šíření virů do okolních tkání. Tento efekt byl prokázán v případě lidského papiloma viru (HPV = human papilloma virus). Tyto viry mohou jednak odstartovat nádorové bujení v ženských reprodukčních orgánech (děložní čípek, vaječníky), ale mnohem častěji způsobují kožní bradavice v okolí pohlavních orgánů. Genitální bradavice jsou přenášeny právě lidskými papiloma viry při sexuálním styku. Katechiny flavonoidní struktury mají vedle přímých účinků proti virům také protizánětlivé účinky a klinické studie ukazují, že jejich pravidelná aplikace může vést ke zmenšení nebo dokonce vymizení genitálních bradavic.

 
Složení

Kosmetický přípravek Matuzalem obsahuje patentovaný flavonoidní extrakt Matuzalem. Jedná se o extrakt z rostliny čajovníku čínského (Camellia sinensis). V této rostlině jsou zejména přítomny flavonoidy, které se nazývají katechiny. 

Dále je v přípravku obsažen ubiquinon neboli koenzym Q10, který je antioxidační látkou rozpustnou v tucích. Koenzym Q10 je velmi důležitý pro tvorbu buněčné energie. 

V aplikační formě kosmetického krému jsou dále přítomny látky, které upravují snadnou aplikaci na kůži (např. emulzifikační látky), stabilizátory a další ochranné látky. 

 
Dávkování

Krém aplikujte na pleť denně ráno a/nebo večer

Pro zesílení ochranného účinku je možné kombinovat užití tablet a krému současně.
Kožní krém se nesmí užívat vnitřně.

 
Doplňující informace

Matuzalem Krém 

50 ml 

Složení: Aqua, Olive Oil, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Olivate and Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglycerides, Isostearyl Neopentanoate, Glycerin, Myreth-3-Myristate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Squalene, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Polylysine, Coenzyme Q10, Camellia sinensis extract. 

Skladování: Skladujte v suchu a při teplotě do 25°C. Ukládejte mimo dosah dětí. 

Upozornění: Neužívat vnitřně. 

Výrobce/Distributor: Molecule of Life, spol. s.r.o., Lichnerova 38, Senec. Vyrobeno ve spolupráci s firmou FAVEA a.s., B. Němcové 580, Kopřivnice.

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Poslední prohlédnuté