MATUZALEM TABLETY POD JAZYK

MATUZALEM TABLETY POD JAZYK

TAB2

Nový produkt

Sublingual – nepotahované rozpustné tablety pod jazyk (30 tablet).

Doplněk stravy s vysokým obsahem přírodních flavonoidů, které působí jako silný antioxidant, posilují srdce a cévy, působí proti nádorům, chrání nervové buňky a podporují imunitní systém.

Tablety pod jazyk jsou určeny pro situace, kdy je potřebné rychlé vstřebání obsahu tablety (akutní stresové a zátěžové situace). Dále jsou vhodné pro osoby, které mají problémy s polykáním celých tablet a využijí možnost rozpuštění v ústech.

Více detailů

1 350 Kčvčetně DPH

Produkt není skladem
 
Více informací

Flavonoidy s nejsilnějším antioxidačním účinkem jsou katechiny (extrakt z čaje) a flavony (extrakt z červených hroznů). Jejich antioxidační účinek je jednak přímý a to tak, že kyslíkový radikál se přímo naváže na molekulu flavonoidu a vytvoří s ní stabilní komplex, čímž se deaktivuje. Flavonoidy vychytávají také molekuly oxidu dusnatého, který je ve vyšších koncentracích rovněž toxický.

Dále mají flavonoidy protizánětlivé účinky, tlumí tedy zánět, který může poškozovat různé tkáně lidského organismu. Intenzivně jsou studovány protinádorové účinky, které spočívají v ochraně před kyslíkovými radikály, v kontrole správného dělení buněk a zabránění šíření nádorových buněk tkáněmi a krevním oběhem (tzv. metastazování). V neposlední řadě mají flavonoidy protibakteriální a protivirové účinky, jsou tedy schopné chránit buňky před napadením ze strany mikroorganismů.

Vitamin B2 je důležitý a nezbytný pro činnost srdce, zraku a činnosti kůže. Má významný vliv na metabolismus cukrů a tuků. S flavonoidy se doplňuje zejména v podpoře metabolismu, prevenci obezity a cukrovky a v ochranném účinku na nervový systém, srdce a cévy.

 
Možnosti použití

Flavonoidy jsou studovány v souvislosti s ochranou před následujícími chorobnými procesy: 

Srdce a cévy 
Polyfenolové flavonoidy jsou schopny příznivě ovlivňovat mnohé příčiny a mechanismy nemocí srdce a cév. Chrání například stěnu cév před poškozením kyslíkovými radikály, ukládáním tuků a cholesterolu. Příznivě působí také hlouběji ve stěně cév na svalové buňky, které se stahují a roztahují při různé potřebě prokrvení tkání a v neposlední řadě ovlivňují krevní destičky, které se začnou shlukovat a startují proces zužování a uzavírání cév. 

Tělesná hmotnost a metabolismus 
Flavonoidy mají velmi příznivé účinky na celou řadu metabolických pochodů. Je prokázáno, že zvyšují spalování tuků a pomáhají tak snižování tělesné váhy. Velmi tak přispívají k prevenci obezity a cukrovky, zejména tzv. cukrovky druhého typu, která s obezitou přímo souvisí. 

Poškození mozku 
Flavonoidy jsou schopny snížit hladinu oxidačního stresu v mozkové tkáni, čímž chrání nervové buňky. Dále bylo experimentálním a klinickým výzkumem prokázáno, že brání některým procesům, které vedou přímo k buněčné smrti a ukládání toxických sloučenin v mozku pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou nemocí.

Nádorové bujení 
Protinádorové účinky flavonoidů jsou rozmanité, od zhášení kyslíkových radikálů, přes ovlivnění tzv. buněčné smrti až po zabránění šíření zhoubných buněk organismem. Velmi perspektivní je pro flavonoidy oblast primární prevence vzniku maligního bujení, která je také intenzivně studována. Tímto přístupem by bylo možné zabránit, aby nádory v těle vůbec vznikaly

Infekce 
Flavonoidy mají protibakteriální a protivirové účinky, což odpovídá jejich původním funkcím v rostlinách, kde brání před invazemi cizorodých mikroorganismů. Katechiny, které patří chemicky k flavonoidům, jsou schopny zabránit množení virů. Viry napadají lidské buňky, dostávají se do jejich nitra a následně se v nich množí, šíří se dál a buňky tímto procesem umírají. Podle aktuálních výzkumů jsou katechiny schopny toto množení virů v lidských buňkách zastavit a tím i zamezit šíření virů do okolních tkání. 

 
Složení

Výživový doplněk Matuzalem obsahuje patentovaný flavonoidní extrakt Matuzalem. V Matuzalemu jsou dva zdroje flavonoidů. Prvním zdrojem je extrakt z rostliny čajovníku čínského (Camellia sinensis). V této rostlině jsou zejména přítomny flavonoidy, které se nazývají katechiny. Katechiny jsou přítomny také v extraktu z červených hroznů (rostlina Vitis vinifera). V extraktech z vinných hroznů se nachází i další podtypy flavonoidů, z nichž je asi nejznámější quercetin, který patří do rodiny flavonů. 

Dále jsou v produktu obsaženy vybrané vitaminy řady B – riboflavin (vitamin B2), pyridoxin (vitamin B6) a kobalamin (vitamin B12). 

V potahované tabletě jsou dále přítomny pomocné látky a stabilizátory běžné v těchto lékových formách.

 
Dávkování

Doporučené dávkování je 1 tableta denně v pravidelnou denní dobu tak, aby mezi užitím byly rovnoměrné časové odstupy (tj. vždy ráno nebo večer). V situacích, ve kterých je organismus vystaven zvýšenému stresu a fyzické či psychické zátěži, je vhodné zvýšit dávku na dvakrát denně jednu tabletu, ideálně ráno a večer. 

Tabletu nechejte volně rozpustit pod jazykem. 

Doporučujeme dlouhodobé užívání. 

 
Doplňující informace

Matuzalem Sublingual 

30 tablet 

Aktivní látky v 1 tabletě: Vitis vinifera extrakt 20mg, Camellia sinensis extrakt 1mg, Vitamin B2 0,7mg (50 %DDD), Vitamin B6 0,7mg (50 %DDD), Vitamin B12 1,25μg. 

Pomocné látky: sorbitol, mikrokrystalická celulosa, stearan hořečnatý. 

Alergeny: Výrobek neobsahuje alergeny. 

Hmotnost obsahu: 7,5g ± 5% 

Skladování: Skladujte v suchu a při teplotě do 30°C. Ukládejte mimo dosah dětí. 

Upozornění: Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na některou ze složek. Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. 

Výrobce/Distributor: Molecule of Life, spol. s.r.o., Lichnerova 38, Senec. Vyrobeno ve spolupráci s firmou FAVEA a.s., B. Němcové 580, Kopřivnice.

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Poslední prohlédnuté