Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

23.10.2018

FLAVONOIDY A NEURODEGENERATIVNÍ ONEMOCNĚNÍ

Neurodegenerace je charakterizována pomalou a postupnou ztrátou nervových buněk ve specifických oblastech mozku a míchy. Představuje patologické podmínky pro různá neurodegenerativní onemocnění včetně Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy, Huntingtonovy choroby a amyotrofické laterální sklerózy.

29.08.2018

MATUZALEM - OCHRANA BUNĚK

Flavonoidy nacházíme v různých typech a podobách v mnoha rostlinách, včetně těch, které jsou součástí naší stravy. Mezi nejznámější zdroje flavonoidů patří lesní plody, vinné hrozny, citrusy, kakaové boby, arašídy, petržel nebo cibule. Velmi účinné flavonoidy obsahují zejména rostliny čaje.

27.07.2018

DÝCHÁM, TEDY JSEM

Dýchání je životní funkcí, která umožňuje našemu organismu provádět základní biologické procesy. Díky dýchání jsou naše buňky schopny získávat potřebnou energii a správně fungovat. Při těchto procesech vzniká v buňkách velké množství škodlivých molekul, tzv. volných radikálů, které mohou naše buňky poškozovat.

15.08.2018

NUTRACEUTIKA A KARDIOVASKULÁRNÍ ONEMOCNĚNÍ

Nutraceutika,jejichž zdrojem jsou potraviny,jsou definována jako produkty poskytující zvláštní nutriční benefit. Jedná se o kombinaci živin a léčiv. Tento název byl poprvé použit již v roce 1989 Stephenem DeFelicem. Nutraceutika jsou považována za jednu z intenzivně se rozvíjejících oblastí se zaměřením na lidské zdraví a prevenci různých onemocnění. (Journal of Nutraceuticals and Food Science)